Сторінка музкерівника

 


сторінка музики

Оксентюк Людмила Михайлівна                         Кіш Марія Йосипівна

IMG_3806                           Мар Йос

     

 

 

 

 

 

Тищик Іванна Іванівна                                    

 

Чи потрібно співати малюкам колискові і які?

     Фахівці стверджують: діти, яким в дитинстві не співали колискових, менш успішні і частіше страждають на психічні розлади. Психологи пояснюють це встановленням особливих емоційних відносин між мамою і малюком. Мама, заколисуючи дитину, залишає далеко від її колиски всі негаразди, тривоги, хвилювання, що накопичилися вдень; натомість передає дитині своє тепло і ніжність. Малюк сприймає її інтонації, тембр голосу, такий рідний і любий, що дає відчуття тепла і захищеності, дуже важливі для спокійного сну. Мамин голос заспокоює, втішає. Але що робити , якщо у вас не має музичних здібностей? Чи не вийде, як в старому анекдоті: “Бабусю, ти вже всі пісеньки проспівала? Можна я тепер посплю?”

     Все одно співайте, як вмієте, як можете. Особливо якщо і вам це в радість. Відсутність слуху не привід відмовляти дитині у колисковій, їй не важливо чи гарний у вас голос з точки зору сторонніх людей, їй важливо бачити вашу посмішку, добре обличчя, чути лагідну мову, пестливі слова. Сама фонетика цих звуків несе позитивне забарвлення, незалежно від майстерності виконання.

     Батьків часто хвилює: чи можна співати дітям пісні з дорослого репертуару? Психологи стверджують, що можна. Інколи зовсім незрозуміле слово може створити в голові у малюка сильні і глибокі поетичні образи. Фантазії, що з’являються на основі незрозумілих віршів, притаманні не тільки талановитим від природи дітям, а й практично усім дошкільнятам. Ці перші дитячі фантазії просто необхідно берегти і плекати! У перші роки життя малюка краще співати фольклорні пісні. Старшим дітям необхідні різноманітні колискові, щоб дитина бачила образи, запам’ятовувала слова, розвивала мовлення і фантазію.

     Мелодика, ритм, впорядкованість римованого тексту, магічним чином діють на малюків. Колискова наближена до старовинних народних замовлянь, має особливий тип виконання, схожу структуру, магічні елементи. Колискові зберегли язичницькі таємничі образи – Дрімоти, Бабая, Кота-воркота, Сірого вовка. Колискова – певне замовляння, що має на меті захист малюка, надання сили, впевненості та любові до людей і сього світу.